Як вибрати купальник. Фасони закритих та спортивних моделей

Закриті жіночі купальники всупереч своїй назві далеко не завжди виглядають цнотливо. Найвідвертіші моделі більше нагадують роздільні комплекти, верх і низ яких з’єднані лише декоративними вставками. Є закриті купальники з спідницею або ретро-варіанти, виконані у вигляді короткого платтячка.

Подібні моделі нітрохи не поступаються за популярністю відкритим. Навпаки: саме «глухі» купальні костюми стали трендом нинішнього літа і основою колекцій провідних світових дизайнерів.

Як пише магазин https://ewashop.com.ua/biluzna/ginocha/kupalniku/, на відміну від свого сексуального відкритого побратима, закритий пляжний наряд може приховати або скорегувати недоліки фігури (обвислий живіт, зайву повноту, проблемну шкіру). Втім, стрункі дівчата в таких купальниках теж виглядають дуже ефектно.

Типові фасони закритих моделей:

1. Майо — класика з пришитими бретелями і неглибоким декольте.

2. Злитий бандо нагадує високий корсет з горизонтальною лінією по грудях — часто йде без бретелей і шлейок.

3. Закритий танкіні і суцільний халтер — є точними копіями однойменних відкритих моделей, тільки ліф і плавки тут зшиті разом.

4. Пландж — вельми відвертий і сексуальний купальник, де ліф скоріше схожий на дуже широкі підтяжки, пришиті до плавок. Через відсутність чашок і нереально глибокого вирізу вимагає від своєї власниці наявності невеликих і акуратних грудей.

5. Монокіні — такий собі гібрид закритого і роздільного комплекту. По суті — відкритий купальник, де ліф і плавки мають чисто символічні з’єднання у вигляді тасьми, бус або шнурків.

6. Свім-дрес — пляжне платтячко, яке може внизу закінчуватися короткою спідницею, притороченими до плавок, або спідницею-шортами.

Плюси закритих купальників:

 • Ховають недосконалості фігури;
 • Красиво підкреслюють вигини жіночого тіла;
 • Добре тримаються і не спадають при будь-якому незручному русі;
 • Величезний вибір різноманітних дизайнів.

Мінуси:

 • Велика частина тіла залишається без засмаги;
 • Щільніші відкритих і тому довше сохнуть.

Спортивні

Ці купальники призначені для відвідування басейну, занять водними видами спорту, серфінгом і т. д. Здебільшого вони мають закриту форму, так як одягаються не заради шикарної засмаги. Найбільш поширеною моделлю спортивних купальних костюмів сьогодні є хай-нек — з мінімальною спиною і вирізом біля шиї.

Відкритий варіант більше схожий на роздільний танк: ліф з широкими бретелями (може бути замінений топом) плюс шортики. У будь-якому випадку спортивний комплект повинен бути комфортним, щільно облягати тіло і виготовлятися з міцного зносостійкого матеріалу.

Плюси спортивних моделей:

 • Довговічність;
 • Навіть при активному русі купальник не відкриє нічого зайвого;
 • Гарна підтримка грудей великого розміру;
 • Легкий ефект утяжки.

Мінуси:

 • Не самий багатий модельний ряд
 • В такому купальнику загоряють тільки руки і ноги.

Вечірні

Ці купальники є скоріше особливим видом коктейльного наряду, ніж костюмом для плавання. Настільки нестандартне вбрання призначене для пляжних вечірок або паті біля басейну. Дані моделі покликані привернути увагу вишуканим дизайном, декором з мережив і страз, красивим блиском тканини. Купання в вечірньому купальнику небажано, хоча чисту воду басейну він переживе.